"Аз" не съществува. или Освобождението освободено.

Aleksandar58

Re: "Аз" не съществува. или Освобождението освободено.

Postby Aleksandar58 » Sun May 23, 2021 6:43 pm

Здравей Любо! Благодаря за подробната, точна и конкретна информация.

Една грешка и поправка: не „в монета знам…“, а „в момента знам…“

За Книгата, да от там я чета и поправям… може би и допълвам или развалям … но тя си остава за мен … следя как откривам все по-нов смисъл в изреченията.
Превода на Книгата не ми се струва идеален, затова си я превеждам/ редактирам.

„А какво ако няма ти? Ако няма кой да постигне ниво на съзнание над 600? “

Да-а-а! Знам! Усмихвам се… Знам, че живота живее сам себе си. Знам и съм съгласен, че няма „аз“. Знам, че живота преживява себе си чрез всички и всичко… Но как да го кажа по друг начин?!?

За „1. Натисни стрелкичката и ще се отвори падащо меню
2. Избери от падащото меню първото, най-горното надписа е "Subscribe topic" - натисни го с мишката“

Ясно! Благодаря! Действа … живота …
Живота благодари на живота!

„А какво ако няма ти?“
Ако няма „аз/себе/мен“, „ти“, „мое“ всичко става чудесно! Няма разделение. То и сега си е чудесно, но го виждам през облаци от илюзията „аз“ и всичко където тя е пуснала пипалата си.
За сега друго не се сещам …
Лека радостна вечер!
Александър 58

Lubo

Postby Lubo » Mon May 24, 2021 6:35 am

Привт Александър 58,
Така ли искаш да те наричам?
Нека започнем с технически въпрос, функцията цитати.

Копирай този текст от моето писмо, нарочно съм го отделил от другите текстове, защото е за това упражнение. Постави го в твоето писмо, отговор на моето. Как копира текста? Като си маркирал моя текст с мишката, нали? После отиваш в твоето писмо-отговор и избираш постави, нали така? И моя текст е вече в твоето писмо, сега го маркирай с мишката и натисни бутона Quote, четвъртия от ляво на дясно над бялото поле в който пишеш. Видя ли как се появиха едни символи преди и след текста който искаш да е цитат? Е това е .
Сега натисни бутона Preview, средния бутон под това бяло поле в което пишеш. Сега виждаш как ще изглежда писмото което ще получа, но то не е пратено. Ако нещо не ти харесва или искаш да добавиш още неща виждаш, че под визуализацията как ще изглежда писмото, все още е бялото поле в което можеш да пишеш и да коригираш, видя ли го?
Когато си готов с корекциите, пак натисни бутона Preview, за да провериш какво ще получа, ако си доволен натисни Submit, за да го изпратиш. Изглежда сложно, но е по-елементарно от копиране и поставяне на текст, знам, че ще се справиш :)

За Книгата, да от там я чета и поправям… може би и допълвам или развалям … но тя си остава за мен … следя как откривам все по-нов смисъл в изреченията.
Напиши най-силните примери какво не е правилно в книгата и как си ги поправил?
Да-а-а! Знам! Усмихвам се… Знам, че живота живее сам себе си. Знам и съм съгласен, че няма „аз“. Знам, че живота преживява себе си чрез всички и всичко… Но как да го кажа по друг начин?!?
Много важна тема, благодаря. Какво и как да се казва в това изследване?
Тук изследваме РЕАЛНОСТТА. Това означава: Получаваш въпрос какво е времето навън?, поглеждаш през прозореца или вратата и ползваш думи, които най-точно описват видяното. Ако получа отговор на този въпрос от сорта на "Според класацията на Хемингуей за пивко време, то навън е към 550 точки", аз ще знам, че този отговор е от придобито знание, прочетени мисли на някой, а не описание на твое собствено, директно преживяване за времето навън, ОК?
„А какво ако няма ти?“
Ако няма „аз/себе/мен“, „ти“, „мое“ всичко става чудесно! Няма разделение. То и сега си е чудесно, но го виждам през облаци от илюзията „аз“ и всичко където тя е пуснала пипалата си.
Вижда ли се в реалността облак направен от илюзии, който има пипала и ги е пуснал?
А къде в реалността има аз?
Направи ми снимка на горните две?
Пипни облака от илюзии и аз?
Имат ли мирис?
Вкус?
Звук?

Aleksandar58

Postby Aleksandar58 » Mon May 24, 2021 8:23 pm

Здравей Любо!

Днес за трети път отварям и едва сега намирам писмото ти. А то е писано рано сутринта. Аз все още по някаква случайност ги откривам.
По въпроса с копирането … мен ме е страх въобще да изляза от тази връзка, все още не съм сигурен ПО КАКВО да разбирам, че имам писмо. Не съм сигурен и дали го изпращам …
По въпроса с копирането. Копирам целия твой текст, пращам го в „Skype“ и си го взимам. Изтривам го от там. Само това мога.
По въпроса с копирането – отделям ги текстовете с един ред пауза.
Иначе трябва да викам някой да ми помага. А това ми е неприятно… поредна зависимост.
Оцветяване – не знам дали ще успея…
(Това е синьо.)
За поправянето в Книгата.
Аз просто си я изглаждам, да ми звучи на мен. А с моята граматика, честно казано, граматиката слабо ме интересува. Интересува ме силата и въздействието на Книгата. Ще потърся нещо поправено. Но това няма да стане бързо, защото стария вариант не оставям.
(За „поправянето“ на Книгите ще ми трябва време да открия и да открия по-важното. Ще го оставя за утре. Аз работя много бавно… (за един месец и повече само едната Книга.) Просто го осмислям. Просто му се радвам как хубаво са описани неописуемите неща … и мие приятно и се радвам… Не го чета само… Мисля, че не променям смисъла… Утре ще напиша нещо по този въпрос с примери… )
…………………………………………

„А какво ако няма ти?“
Да, за кой път разбрах, че нищо не съм разбрал.
Какво ще е ако няма „ти“?
Да видя…
Нищо. Празно, нищо не ми идва освен концепции, стари и нови…
Не мога да определя…
Нещо ме разсмива… затопля…

„Вижда ли се в реалността облак направен от илюзии, който има пипала и ги е пуснал?“

Не, разбира се. Смешно е. Поредните концепции/ глупости, с които умът се опитва да обяснява.
Пак се връщам на „Какво ако няма ти?“
Чисто. (И веднага се изсипват нови и стари концепции)
Празно.
Необяснимо.
"Според класацията на Хемингуей…“
Погледа през прозореца … ми се вижда лесно за обяснение. А погледа навътре – никак – няма думи.
„А къде в реалността има аз?“
Перфектен въпрос – право в целта! А КАК да намеря отговора?
Не го виждам, не мога да го пипна, нито помириша, нито вкуся, нито чуя.
Това „аз“ някак си постоянно се залепва за всичко и щом го потърся изчезва като фантом по безброй начини, като че никога не е съществувало. Не го намирам.
Какво е това „аз“? Къде е? Заедно с четенето и на двете Книги, толкова пъти съм виждал, как хората не го намират. Но КАК аз да го намеря или да не го намеря. Не го виждам нито отвън, нито вътре, нито в ума, нито в душата. Да, съществува като дума, като израза: „в дъното на коридора“. Всички знаем, че дъно има океана или коритото. Не мога да видя със сигурност границата, когато умът започва да ми сътворява нови концепции…
И, да, „аз“ съществува колкото коридора има „дъно“. Разбирам или откривам, че много думи не съществуват: университет, училище, зелено училище, болница, болести. Точно толкова съществува и „аз“. Обаче дали това не са поредните концепции? Не знам.

„Направи ми снимка на горните две?“
Това вероятно значи да го копирам и да ти го пратя в прозорец. Ако много настояваш, ще викам сина ми на помощ. Но той е в провинцията. И вероятно ще си дойде в началото на другия месец и кога ще има време за мен – въпрос…

„Направи ми снимка на горните две?“
Но, КАК да снимам нещо, несъществуващо?!? От друга страна, съществува разсейването, не помненето, липсата на концентрация, липсата на 100% живеене в Тук и Сега.
Въпросите са кратки и ясни:
„Пипни облака от илюзии и аз?
Имат ли мирис?
Вкус?
Звук?“
А как да отговоря, и още повече – честно!?!

„Пипни облака от илюзии и аз?

Е, умът все нещо, пък и всичко „обяснява“. Но реално ли е? Не!
То е като Портата/ Вратата, щом премине човек вижда, че не е имало никаква Врата.
Не мога да го пипна! Не е реално. Не съществува. Не мога да го помириша, нито да го вкуся, нито да го чуя. Разделям се с нещо, изгубвам го и едновременно не знам какво ми е смешно.
Не мога да опиша неописуемите неща. Не може да се опише колко е сладък меда. Просто не може. Умът може да прави сравнения, анализи и нови концепции. Но той не може да обяснява процесите вътре. А и думи няма… има, но са много тромави, неясни и бледи.
Търсенето по Книгите остава за утре…
Благодаря Любо!
Можеш да се обръщаш към мен (няма мен, всичко е условно) както искаш.
Аз не съм името, професията, възможностите, а сега се оказа, е не съм и аз. Изобщо „мене ме нема в целата схема“.
С уважение! 24.05.21 22.22 часът.

Lubo

Postby Lubo » Tue May 25, 2021 6:20 am

Здравей Александър,
1.Провери ли в твоя имейл, дали не идват писма от форума с линк към отговора ми?
2.Също така, когато влезеш тук във форума, виж горе в дясно, под думичката GATE има една бяла иконка на камбанка с бял надпис Notifications. Натисни надписа с мишката и ще ти се покажат линкове към моите отгпвори. Натискаш най-първие и готово.
3. Когато искаш да отговориш на писмото ми, сега какво правиш? Натискаш бутона Replay и ти се отваря бяло поле, нали така? Направи го и виж под бялото поле (с мишката слез надолу) ще намериш моето писмо. И няма нужда да ползваш скайп за да прехвърляш моя текст, защото както виждаш, той е под ръка, под полето в което пишеш, Това видя ли го?
4. Текста който искаш да излезе като цитат при мен, просто го маркирай с мишката и натисни бутона Quote, намери ли го, горе в ляво четвъртия подред?
5.За да си сигурен, че си пратил писмото, просто виж какво се показва, след като го изпратиш, писмото ти трябва да е най-последното, най-отдолу?
Няма нужда да оцветяваш, нито да питаш някой :)
Аз просто си я изглаждам, да ми звучи на мен. А с моята граматика, честно казано, граматиката слабо ме интересува. Интересува ме силата и въздействието на Книгата. Ще потърся нещо поправено. Но това няма да стане бързо, защото стария вариант не оставям.
(За „поправянето“ на Книгите ще ми трябва време да открия и да открия по-важното. Ще го оставя за утре. Аз работя много бавно… (за един месец и повече само едната Книга.) Просто го осмислям. Просто му се радвам как хубаво са описани неописуемите неща … и мие приятно и се радвам… Не го чета само… Мисля, че не променям смисъла
Александър, виж, книгата е упътване. Ти си в гората и търсиш изход. Книгата ти описва неща, които са около теб. Ти трябва да видиш около теб това, което е посочено в книгата. Ако наистина си се загубил в гората и жадуваш да излезеш час по-скоро от нея и намериш текст с упътване как да се измъкнеш, наистина ли ще седнеш на някой пън и ще започнеш да редактираш текста, както на теб ти харесва? Наистина ли ще стоиш на пъна и ще се радваш на текста?
Моля те спри с корекциите и възхитата. Текста е просто само едни думи, огледай се към какво сочат тук сега в този момент, Думите не са важни, виж къде сочат, виж изхода, а не думите за изхода. Мислите само те подвеждат и се забавляват с корекции и възхвали. Няма смисъл, до никъде няма да те отведе това, ще си стоиш на пъна и ще плюнчиш молива завинаги.
Не си задавай въпроси, които не съм ти пращал. Всеки въпрос е къде да погледнеш около теб, виж и напиши какво е твоето директно преживяване.
Ето пак въпроса :
Къде е Александър, какво се представя за Александър, намери го?
Какво прави Александър, как се знае, че той го прави?

С много любов
любо

Aleksandar58

Postby Aleksandar58 » Tue May 25, 2021 7:31 pm

Здравей Любо!
Благодаря за техническите упътвания.
Отново си прецизно точен.
Да, благодаря и за:

„Ако наистина си се загубил в гората и жадуваш да излезеш час по-скоро от нея и намериш текст с упътване как да се измъкнеш, наистина ли ще седнеш на някой пън и ще започнеш да редактираш текста, както на теб ти харесва? Наистина ли ще стоиш на пъна и ще се радваш на текста?
Моля те спри с корекциите и възхитата. Текста е просто само едни думи, огледай се към какво сочат тук сега в този момент, Думите не са важни, виж къде сочат, виж изхода, а не думите за изхода. Мислите само те подвеждат и се забавляват с корекции и възхвали. Няма смисъл, до никъде няма да те отведе това, ще си стоиш на пъна и ще плюнчиш молива завинаги.“

Отново разбирам, че сам заблуждавам себе си.
Какво да кажа? Нищо не мога да кажа. Явно Е така.
Да, Мислите се забавляват и подвеждат.
Да, изхода е лично търсене в себе си.
Търся го сега.

„Къде е Александър?“

Ето го. Седи на стола, слуша, пише, гледа или мисли.

„Какво се представя за Александър?“

Същото: материално тяло и ум, мисленето и действието, като следа от тях.

„Какво прави Александър?“

Александър слуша принудително разни песнички, долитащи от училищния двор. Вторачил се е в текста. Кърши пръсти и се чуди дали иска да излезе от гората или само си мисли, че иска да излезе… Като вижда действията си, бездействията и лутането.
Поглежда към децата в училищния двор.

„Как се знае, че той го прави?“

Ами така изглежда. Така се вижда в огледалото. Просто така е прието. Александър е човек, тяло и ум. Той сам наблюдава себе си, вижда и разбира, че го прави.

„виж изхода, а не думите за изхода.“

Изхода е в търсене, наблюдаване, чувстване лично вътре в себе си.
Защо ми е толкова трудно и на кого е трудно… това е такъв сблъсък и раздяла и усмивка…
Друго не виждам засега.

С любов. Александър

Lubo

Postby Lubo » Wed May 26, 2021 5:23 am

Привет Александър,
Радвам се, че примера с гората е помогнал да видиш къде си се закачил.
Вече освободен от задължението да чакаш мислите да доизкусоряват нещо, може да продължим с директното изследване , нали? :)

Следващата метафора е следната. Търсиш, че няма теб. Парадокса е, че то и сега няма теб. Спри да търсиш и готово.
Метафората е ти си в стаята, но непрекъснато се луташ из нея и я търсиш. Спри да търсиш стаята и ето, пристигнал си.
„Къде е Александър?“
Ето го. Седи на стола, слуша, пише, гледа или мисли.
Забележи, кой стои на стола? Тялото ли казва Аз тялото Александър стоя на стола?
Кой носи тази информация? Александър ли или мислите?
Какво се представя за Александър?“
Същото: материално тяло и ум, мисленето и действието, като следа от тях.
Кой казва, че има ум? Ума или мислите? Освен в мислите с кое от 5-те сетива се преживява, че има ум?
Александър ли мисли? Пусни моля те, чешмата и виж как водата излиза от чучура, има точка от която излиза, нали? Сега виж точката Александър откъдето мислите излизат?
А да се забелязва Александър да майстори мислите? Как го прави? Взема една дума, после друга...или как е в реалност, на части ли идват мислите? Има ли мислител, мислоправене?
Александър слуша принудително разни песнички, долитащи от училищния двор.
как така Александър слуша? Каква е реалността, вижда ли се, както училищният двор някой, който слуша песни или реалността е звук, песни? Има ли околни звуци в момента? С кое сетиво се преживява слушащия ги? Има ли две неща, звуци и чуващ звуците? Има ли слушане от една страна и звук от друга страна, забелязва ли се такова нещо или има преживяване на звук само?

Ами така изглежда. Така се вижда в огледалото. Просто така е прието. Александър е човек, тяло и ум. Той сам наблюдава себе си, вижда и разбира, че го прави.
А дядо Коледа обикаля света за една нощ и раздава подаръци на послушните деца.
Виж Александър, тук не ни интересуват вярвания и истории, изследваме суровата реалност.
Историята на Александър и Александър = Историята за дядо Коледа и дядо Коледа.
Няма дядо Коледа без история, а историята е мисъл, фикция, мираж в пустиня.

С любов,
любо

Aleksandar58

Postby Aleksandar58 » Wed May 26, 2021 8:06 pm

Здравей Любо!
Този път ме затрупа.

„…то и сега няма теб. Спри да търсиш и готово.“

Готово! Спирам да търся! Това е лесно. Няма александър, няма „мен“, няма „аз“. Не съществува нищо освен живота. Останалото … е за благозвучие, като „дъното на коридора“. Използва се в медицината, но коридора няма дъно. Просто празна фраза. Думите не значат нищо. Всеки човек сам им придава смисъл според нивото си на съзнание, убеждения, общество …

„Къде е Александър?“

В илюзията, в мислите, създадени от ума.

„Кой носи тази информация? Александър ли или мислите?“

Разбира се, че мислите носят всяка информация.

„Има ли мислител, мислоправене?“

Няма александър, няма мислител. Мислите „прелитат“, … и „отлитат“ …

„Александър слуша…“

Няма александър, значи не може да слуша.

„Сега виж точката Александър откъдето мислите излизат?“

Да, да можех да видя точката от където излизат мислите. Как да я видя?!? Те хвъркат, прелитат в пространството. Те просто идват и си отиват.

„…или има преживяване на звук само?“

Да, има само преживяване на звук.

Ами никак не се знае, че той/александър го прави. Просто живота преживява сам себе си чрез всичко. Всичко останало е хипноза/ самохипноза/ мисъл, идея, фантазия … утвърдени концепции, вярвания, убеждения и инерция, огромна 60 годишна инерция.

Няма Дядо Коледа, няма и александър. Живота преживява/ изживява сам себе си. Всичко е едно цяло.

Да, така сега стана по-бистро, по-ясно! Благодаря!
Александър, който не съществува 26.05.21 21.52 ч.

Lubo

Postby Lubo » Thu May 27, 2021 8:16 am

Еха, Александър,
Това е!
Няма александър, няма „мен“, няма „аз“. Не съществува нищо освен живота.
Отлично гледане.
Забележи кога / къде във времето съществува живота?
Да, да можех да видя точката от където излизат мислите. Как да я видя?!? Те хвъркат, прелитат в пространството. Те просто идват и си отиват.
Забележи, нещо което не може да бъде пипнато, видяно, вкусено, помирисано или чуто - съществува ли? Може ли да прави каквото и да е ?
Просто живота преживява сам себе си чрез всичко

Ххаха, да :), какво е да откриеш това?

Любов,
любо

Aleksandar58

Postby Aleksandar58 » Thu May 27, 2021 7:32 pm

Здравей Любо!
„Забележи кога / къде във времето съществува живота?“

Когато изчезне „аз-а“. Тогава се появява живота. Само в едно разтегнато сега-а-а-а-а…
Когато се концентрирам, по-точно когато има концентрация в някой въпрос, времето забавя и спира … И това е Живот/ Покой/ тишина/ топлина/ Радост … Думите бледнеят и си остават само думи.

Много ми е радостно. Когато чета това и се смея… Умът не разбира защо. Няма никаква причина. Някак си „ми“ се изпълва душата… / повишено настроение. В работата се срещам с много хора по над 500 на ден. И все повече хора се взират в очите „ми“. „аз“ знам защо им приятно да си говорим и да сме близо. Това е Полето на благодат. Някак си ми става топло … от вътре …

„Забележи, нещо което не може да бъде пипнато, видяно, вкусено, помирисано или чуто - съществува ли?“

Съществува тишина и покой в който светва и угасва, ражда се и умира всичко, включително петте сетива и ума.

Съществува съществуващото. Съществува съществуването. Несъществуване не съществува. Как да го опиша – не знам.

„Може ли да прави каквото и да е ?“

То Е и прави и съществува и е покой и Свобода и възможности и всичко Е/Представлява него и то е във всичко. И изразява себе си чрез … не няма отделно „чрез“, някакво подобие са матрьошките. Но по-скоро дъгата с преминаващи/ преливащи се един в друг цветове. Но все пак една дъга. В атома присъства вселената. Всяко разделение е условно. Виждам, че звучи безумно… но какво да се прави някой неща са над ума, необясними за него…

„Просто живота преживява сам себе си чрез всичко

Ххаха, да :), какво е да откриеш това?“

Много приятно и необяснимо. Радва „ме“ когато някой успява да го обясни поне до някъде …
Отвъд възможностите за обяснение и описване, просто необусловена топлина, радост, топене на сърцето, хармония …
Толкова е приятно и обикновено и естествено.
„аз“ все още се пазя от ума, да не би вместо да живея, да започна да обяснявам живота…

Благодаря! Благодаря! Благодаря!
Любов и Благодарност.
„александър“

27.05.21 21.30 ч.

Lubo

Postby Lubo » Fri May 28, 2021 6:50 am

Привет Александър,
Благодаря за отговора.

Разбирам, че има пробив. Нека поразчистим още малко.
Когато изчезне „аз-а“. Тогава се появява живота. Само в едно разтегнато сега-а-а-а-а…
Когато се концентрирам, по-точно когато има концентрация в някой въпрос, времето забавя и спира … И това е Живот/ Покой/ тишина/ топлина/ Радост … Думите бледнеят и си остават само думи.
Много красиво. Благодаря.
Поясни, моля те, с други думи това "Когато изчезне „аз-а“. Тогава се появява живота."
Какво сочи думата "аз-а"? Какво всъщност изчезва и идва? Може ли нещо, което не съществува да съществува за малко и после да изчезва? Може ли нещо, което съществува да идва и да си отива? Разгледай това и пиши каква реалността Е?
Много ми е радостно. Когато чета това и се смея… Умът не разбира защо. Няма никаква причина. Някак си „ми“ се изпълва душата… / повишено настроение. В работата се срещам с много хора по над 500 на ден. И все повече хора се взират в очите „ми“. „аз“ знам защо им приятно да си говорим и да сме близо. Това е Полето на благодат. Някак си ми става топло … от вътре …
Даа, топлината стигна и до тук, благодаря . Щом се види през илюзията аз, менталните структори за защита и доказване в живота се срутват и се освобождава напрежение. Това отпускане се усеща по цялата система. Стигна и до мен :) красиво.
...„аз“ все още се пазя от ума,...
Това което наричаш ум са само мисли, които разказват история за дядо Коледа. Когато привидно се случи "идване на ума", виж, че това е все едно да те срещне на улицата малко момченце и да ти разказва за дядо Коледа, няма нужда да се вярва на този разказ. Забележи, че няма нужда и да бягаш от детето или да му се караш. Просто вече се знае, че живота Е, а дядо Коледа не е :)

Александър, забелязва ли се отделна единица, център, нещо каквото и да е, което е аз?
Нещо, на което се случва живота? Нещо което е собстеник на живота или част от него?
Нещо, което се е родило ?
Нещо, което ще умре, а живота ще продължи без него?
Бъди изключително прецизен и наблюдателен. Моля те за отговор, които описва директно видяното, без украшения от мислите. Поднеси ми суровата реалност такава, каквато е, без да е сготвена и овкусена :) ОК?

С любов,
любо

Aleksandar58

Postby Aleksandar58 » Fri May 28, 2021 8:51 pm

Здравей Любо!

„Нека поразчистим още малко.“

Да, ефекта на доминото започва.

„Може ли нещо, което не съществува да съществува за малко и после да изчезва?“

НЕ! Невъзможно е!
Несъществуващото не може да започне да съществува. Несъществуващото не съществува. И никога не е съществувало.

„Може ли нещо, което съществува да идва и да си отива? Разгледай това…“

Също не! Съществуващото съществува. То не може за малко да изчезне. Не може пак да се появи. То просто е вечно съществуващо.

„Просто вече се знае, че живота Е, а дядо Коледа не е :)“

Да, вече се знае, че Живота Е/ Съществува/ Има го, а дядо коледа – не. Знанието познава самото себе си, защото съществува.

„Бъди изключително прецизен и наблюдателен.“

Признавам това ми звучи трудно.

Много въпроси … Да, много точно насочват …

„Александър, забелязва ли се отделна единица, център, нещо каквото и да е, което е аз?“

Всичко изглежда отделно за физическите очи. Но извън петте сетива и ума, всичко е едно. Няма център. Не, не забелязвам отделна единица.

Има ли „Нещо, на което се случва живота?“

На физическо ниво, всичко се случва на всеки във всеки един миг.
На Духовно-Енергийно ниво Живота си играе сам със себе си, защото няма нищо друго извън живота.
На физическо ниво живота фрагментира на безброй видими „части“: минерали, растения, животни, хора…

Има ли „ Нещо което е собственик на живота или част от него?“

Не, няма. Никой не управлява живота, нито част от него.

Има ли „Нещо, което се е родило?
Нещо, което ще умре, а живота ще продължи без него?“

От една страна вечен кръговрат. Подобно на водата: облаци, дъжд (сняг, град, мъгла, скреж), извори, ручеи, потоци, реки, морета, океани, изпарения и пак облаци дъжд …
Дърветата и някои животни също всяка година заспиват/ летаргия, а листата умират и се раждат, като част от вечния кръговрат.
Живота не се ражда и не умира.
А от друга страна всичко в него се ражда и умира, трансформира, превръща, преминава … но всичко това Е живота.

„Бъди изключително прецизен и наблюдателен. Моля те за отговор, които описва директно видяното, без украшения от мислите. Поднеси ми суровата реалност такава, каквато е, без да е сготвена и овкусена :) ОК?“

Да, добре казано. Има старание…

"Когато изчезне „аз-а“.

Да, не може да изчезне нещо, което не съществува и никога не е съществувало.

Съществува само Живота в безкрайните си проявления…

„Поднеси ми суровата реалност такава, каквато е, без да е сготвена и овкусена :) ОК?”

Добре звучи.

„отговор, които описва директно видяното,“

Директно видяното във физическата реалност е, че всичко е временно, всичко се ражда и умира. Всичко е в преход: растения, насекоми, птици, животни и хора. Всичко се ражда, старее и умира. Дори и въздуха, облаците,, вятъра, климата, водата, реките, почвата, океаните … всичко постоянно се променя.

"Когато изчезне „аз-а“. Тогава се появява живота."

Когато отпадне вярата в илюзиите, тогава се появява реалността. Тя винаги си е съществувала.

Съществува надежда да не е овкусена, да няма много излишни подправки.

Благодаря Любо!
Александър 28.05.21

Lubo

Postby Lubo » Sat May 29, 2021 7:21 am

Привет Александър,
Благодаря за отговора.
Но извън петте сетива и ума, всичко е едно.
Има ли нещо извън 5-те сетива?
как идва информация, че има нещо извън сетивата?
С кое от сетиватра се преживява нещо наречено ум?

Любов,
любо

Aleksandar58

Postby Aleksandar58 » Sat May 29, 2021 6:21 pm

Десето александър

Здравей Любо!
Аз (пак това „аз“) ти благодаря, че ми отделяш време и внимание!

Днес има по-малко въпроси.

„Има ли нещо извън 5-те сетива?“

Извън петте сетива и извън умът е Едно, Пространство, тишина, покой, нищо. Но, Великата Нула, Нищо в което са всички възможности и в и от него се ражда всичко.

„Как идва информация, че има нещо извън сетивата?“

Просто Е/Съществува безмълвие в себе си…

„С кое от сетивата се преживява нещо наречено ум?“

Умът се е разделил на две или повече и постоянно спори или се съгласява със себе си.
Умът не се долавя от никое от 5-те сетива. Той постоянно следва някакви мисли или ги опровергава… самият ум е кълбо от мисли, концепции, убеждения, програми … които защитава с нокти и зъби.

Това е за сега.

С благодарност и любов!
29.05.21 20.20 ч.

Lubo

Postby Lubo » Sun May 30, 2021 6:10 am

Привет Александър,
Аз (пак това „аз“) ти благодаря, че ми отделяш време и внимание!
Уверявам те, че съм пребогато възнаграден за това :)
Извън петте сетива и извън умът е Едно, Пространство, тишина, покой, нищо. Но, Великата Нула, Нищо в което са всички възможности и в и от него се ражда всичко.
Къде е Александър в цялата тази работа?
Моля те да свършиш работата и да погледнеш къде сочи въпроса. Когато напишеш отговора, провери написаното дали сочи към това, което е видяно, или е бръщолевене на мислите. Ако е второто, изтрий отговора и виж пак.
Един цитат ми дойде - "Не ме е грижа какво казват твоите мисли, защото не ме е грижа какво казват моите"

Умът се е разделил на две или повече и постоянно спори или се съгласява със себе си.
Умът не се долавя от никое от 5-те сетива. Той постоянно следва някакви мисли или ги опровергава… самият ум е кълбо от мисли, концепции, убеждения, програми … които защитава с нокти и зъби.
От написаното разбирам, че виждаш следното:
1. Умът е нещо, което съществува и има способността да се раздели на две.
2. Въпреки, че умът съществува той не може да бъде пипнат, помирисан, вкусен, видян или чут.
3. И въпреки, че не може да бъде пипнат, помирисан, вкусен, видян или чут той може да следва мислите или да ги опровергава.
Щом може да следва мислите и да ги опровергава, то той не е мисъл.
4.В същото време умът е съставен от кълбо от мисли, концепции, убеждения, програми
5. Мислите се появяват във формата на кълбо.
а щом е кълбо, това означава, че кълбото от мисли се вижда ясно и може да бъде снимано с телефона.
Това ли е видяно?
От точка 3 - Ума не е мисъл защото може да следва или опровргава мислите, но от точка 4 излиза, че е мисъл?
Последно има ум и има мисли или има само мисли?
Мислите могат ли да се следват една друга и да се опровергават или това са само мисли?
Мислите могат ли да мислят? А да се разделят на две?

Любов
любо

Aleksandar58

Postby Aleksandar58 » Sun May 30, 2021 8:56 pm

Здравей Любо!

Да, отново, за кой ли път разбирам, че се оплитам в концепциите. Но няма „аз“, който да се оплита в концепциите.
Да, още по-голямо триене ще падне …

„„Къде е Александър в цялата тази работа?“

Добър въпрос, но кой да отговори!?
Няма „аз“. Няма и александър, няма дядо коледа, няма и училище-мъчилище... Остават невидимите мисли/ идеи/ концепции и всичко видимо/ материално/ във форма.

„Къде е Александър в цялата тази работа?“

Няма аз/мен/мое/александър. Това е космическата шега. Съществува само съществуващото, т.е. Живота, който сам със себе си си играе. Всичко се случва от само себе си. Няма „аз/александър“ , който да управлява живота, нито част от него.
Няма университет, няма и болница, няма и дъно коридора.

Има илюзорен, несъществуващ фантом „аз/александър“, който се прилепва да оглави всичко реално съществуващо и/или действащо, включително невидимите мисли.

Всичко е едно- Живот и това Едно се проявява чрез всичко реално съществуващо. Това е всичко видимо и мислите. Друго няма, не съществува.
Ако има александър, ще има дуалност и не-александър, значи няма александър.
Ако има „аз/мое“, ще има и „не-аз/ не-мое“. Това пак е дуалност. Има Едно Единно ЦЯЛО Живот. Значи няма „аз/мое“!
„аз/александър“ внася разделение. А Живота е Единствен. Няма нищо извън него.

кълбото от мисли се вижда ясно и може да бъде снимано с телефона.
Това ли е видяно?

Но, от кой да бъде видяно, снимано, мислено, като няма аз-александър! Това е голяма дяволия.

Всичко е живота, който изживява сам себе си, чрез себе си и няма нищо друго. Няма, не съществува нищо извън живота. Тогава кой мисли, кой пише…

Кой може да каже: Не мога да видя мислите, не мога и да ги снимам.
Кой не може да види и да снима мислите? Няма/ не съществува аз, няма/ не съществува александър.
Кой гледа, кой снима, кой мисли?

Живота сам си прожектира този филм/сън/театър и сам си го изживява чрез себе си и гледа вътре в себе си… защото няма нищо извън живота.

„Последно има ум и има мисли или има само мисли?“

Кой знае, какво има и какво няма, все ми е едно… пък и има ли значение… Живота само живее. Съществува само съществуването. Съществува само съществуващото. Останалото са безброй умствени етикети, тълкувания, обозначения на нещо несъществуващо или съществуващо…

„Последно има ум и има мисли или има само мисли?“

Има ум и има мисли и безкрайни и различни тълкувания.
Не искам да търся още отговори, още нови концепции, защото това няма да има край.

Мислите могат ли да се следват една друга и да се опровергават или това са само мисли?

Да, могат да следват една друга, да си противоречат и да се опровергават и пак са си само мисли. Най-често без значение, а напразно разпиляване на Енергия.

Мислите могат ли да мислят? А да се разделят на две?

Не, мислите не могат да мислят. Могат да се разделя и да се събират до безкрай…
Но и това няма никакво значение за Живота.

Завършвам с това писмо. Не знам, какво отговорих… и как да знам, като ме няма…

Съвсем се изгубих… как може да се изгуби нещо/някой, което не съществува и никога не е съществувало? И къде да се изгуби? В живота или извън него!

Дяволия…

Кой пише и на кого пише и защо и кой му отговаря? … Игра-шега-комедия…
Целта е да се разбере истината. Но кой да разбере истината, като не съществува не истина. Кой разбира, кой чувства? Като има „Само един живот“, които „не е достатъчен“ - според Емил Димитров.

Не знам … то няма и кой да знае…

За сега чао. Утре нови надежди за „нещо се случва“ само по себе си от само себе си, тук и сега!

30.05.21 22.55 ч.

Return to “Български (Bulgarian)”