Разговор

Unknown1

Разговор

Postby Unknown1 » Thu Dec 03, 2020 8:06 am

LU is focused guiding for seeing there is no real, inherent 'self' - what do you understand by this?
Всичко, което регистрира ума е илюзия,като ако се индентифицираме с каквото и да е ние свързваме това с "аз''.

What are you looking for at LU?
Нищо и всичко.
Няма нещо което искам или което не искам. Дадоха ми сайта и да проверя себе си. Да намеря все още информация.
Всичко друго,което може да се случи не може да се предвиди. Ще се радвам да имам полза.

What do you expect from a guided conversation?
Не бих го нарекал да очаквам нещо.
предпочитам разговор ако има нещо неизяснено, като ще се радвам вие да помогнете. Ще ми е интересно да общуваме ,да ми давате задачи да намеря повече хора като мен.

What is your experience in terms of spiritual practices, seeking and inquiry?
Започвайки като тийнейджър и изледвайки някои въпроси. Чрез различни страдания. Четене и учители. Най -вече самостоятелното вглеждане.

On a scale from 1 to 10, how willing are you to question any currently held beliefs about 'self?
11

Lubo

Re: Разговор

Postby Lubo » Thu Dec 03, 2020 8:49 am

Хей, здравей,
как да те наричам? Аз съм Любо.

Прочетох отговорите ти, много внимателно, няколко пъти.
Ето нещата, които искат внимание:
да проверя себе си
Тук, в този форум целта на изследването е да се види, че няма аз, мен изобщо. Тук няма да намериш нещо, което да извиси теб, теб е илюзия. Тук няма да можеш да се провериш, защото този, който иска да се провери е герой в измислена история.
Да намеря все още информация.
Това, което правим тук е точно обратното на даване на информация. Тук информацията няма да ти помогне по никакъв начин. Докато трае изследването, не трябва да се чете литература по темата, гледането на видеа, разискване с приятели по темата.
Изследването е - получаваш въпроси, които сочат къде да погледнеш, гледаш и отговаряш само от видяното. Никакви мисли и интелектуализации и знания. Въпросите ще са изключително прости и елементарни, като Какъв е цвета на стената пред теб? Може да отговориш от спомен, а може и просто да погледнеш и да напишеш отговора.
да имам полза.
Ако няма никой кой ще има полза?
предпочитам разговор
Никакви разговори и дискусии няма да се случат тук.
Тук получаваш въпроси, а твоята работа е да изследваш, да гледаш, да забелязваш. Няма как някой друг да свърши това вместо теб.
Пишем си веднъж на ден, ако ти трябва повече време пиши. Важно е да гледаш пак и пак, цял ден, ако трябва и два.

Ползвай функцията цитати, копираш въпроса, на който ще отговаряш с функцията цитат ще се оцвети в жълто и под него пишеш отговора. След това същото за следващия въпрос и така до последния.
Винаги отговаряй на всеки един въпрос по отделно. Не си позволявай да групираш въпросите.

Ето линк към видео с бг субтитри, където е показано, как се ползва функцията цитати. Елементарно е, ще видиш.

Общо взето е това :)
Ако си съгласен с описаните условия можем да почваме?

любо

Unknown1

Postby Unknown1 » Thu Dec 03, 2020 6:36 pm

Здравей Любо! Приятно ми е да се запознаем.Тони ме наричат.
Ако си съгласен с описаните условия можем да почваме?
Съгласен съм! С удоволствие.

Lubo

Postby Lubo » Fri Dec 04, 2020 9:15 am

Хей привет Тони,
Радвам се, че ще те съпровождам в това изследване.

Огледай се наоколо, сега в този момент и отговори:
има ли звуци?
цветове?
усещания?
мирис? (не е тест за ковид ;)
вкус?
има ли мисли?

Забелязва ли се някакво усилие това, което е - да е тук?
Забелязва ли се някой наречен Аз, мен тук? С кое сетиво се забелязва?

Напомням отговорите да са от директно преживяване, като да видиш цвета на чорапите :) никакви интерпретации, аналогии, знания и мисли.

поздрави,
любо

Unknown1

Postby Unknown1 » Sat Dec 05, 2020 10:40 am

има ли звуци?
цветове?
усещания?
мирис? (не е тест за ковид ;)
вкус?
има ли мисли?
Има ги всички тези неща.
Мислите (васаните) са ми рядко.
Въпроса тук е за кого идват?

За мен от предишните ми и сегашни преживявания, отбягването на регистрацията и индентификация с тях и с каквото и да е друго е най- важното.
Забелязва ли се някакво усилие това, което е - да е тук?
Забелязва ли се някой наречен Аз, мен тук? С кое сетиво се забелязва?

Не. Според мен се забелязва с ума.

Тони,
Поздрави

Lubo

Postby Lubo » Sat Dec 05, 2020 1:39 pm

Привет Тони,
Тук изследването ще доведе до ясно виждане/разбиране, че няма отделен аз, буквално няма Тони.

Виж в директно преживяване Кой/какво твърди, че мислите трябва да идват за някого?
Не ползвай знания и интелект.
1. Виж какво има тук: звуци, цветове, мисли,усещания, мирис - има ли друго, ако забелязваш покажи ми го?
2. Кое от тези неща които са тук носи информация, че трябва да има някого за когото идват мислите?
Такава информация има да, просто виж кой я носи и напиши?

За мен от предишните ми и сегашни преживявания, отбягването на регистрацията и индентификация с тях и с каквото и да е друго е най- важното.
Кой е мен? Кой има преживяване? Кой отбягва регистрация? За кого е най-важно?
Виж тази история как разказва за аз, мен. Нека показалеца на ръката да посочи стената, после да посочи Аз, мен - къде посочва?

Поздрави,
Любо

Unknown1

Postby Unknown1 » Sun Dec 06, 2020 12:19 pm

Кой/какво твърди, че мислите трябва да идват за някого?
Его ума
Виж какво има тук: звуци, цветове, мисли,усещания, мирис - има ли друго, ако забелязваш покажи ми го?
Вкус.
Кое от тези неща които са тук носи информация, че трябва да има някого за когото идват мислите?
Ума мислите.
Нека показалеца на ръката да посочи стената, после да посочи Аз, мен - къде посочва?
Към гърдите.

П.с благодаря,че помагаш

Lubo

Postby Lubo » Sun Dec 06, 2020 2:13 pm

Добра работа.

Его ума е етикет, знам какво сочиш с него, но нека за изследването да използваме само думи, които сочат към неща от директно преживяване.
Нека да дойде мисъл с картинка на череши. Забележи цвета, формата, нека дори да усетим аромата й.
Направи го наистина. Това е преживяване на мисъл. Формата, цвят, аромат, вкус дори усещане на въображаеми череши, всичко е преживяване на мисъл. Провери може ли да те нахранят тези череши?

Нека да изчакаме да дойде мисъл - Аз обичам/не обичам череши.
Забележи това преживяване на мисъл или преживяване на аз е ?
Всяка мисъл която включва аз, можем да я етикираме, че е его ум, не е грешно, по-чисто и ясно е да се каже, че е преживяване на мисъл.
Има ли директно преживяване на ум?, а на его ум? :)

Огледай се наоколо, забележи мислите които описват какво е тук.
Изброй няколко неща:
Изброените неща, са мисли които сочат към неща които са тук, още казваме неща за които има директно преживяване. Сложи ръка под студената вода на чешмата, наистина го направи. Това е преживяване на усещане.

Сега нека да дойдат мисли за извънземни, за дядо Коледа, за Люк Скайуокър, за мен :)
Това е преживяване на мисли които НЕ сочат към нещо което диретно се преживява в момента.
Ето и какво да изследваш утре: Забелязвай 50 - 100 пъти дори, дали мислите описват нещо което е тук или описват нещо което не е тук, нещо което не се преживява в момента.
Едно уточнение, историята разказвана от мислите не е преживяване на историята която е тук, а е преживяване на мисъл, на череши :) Забележо кое е тук и кое не е ,ОК ?
Напиши какво забеляза, дай няколко примера от изследването.
посочи Аз, мен - къде посочва?
Към гърдите.
Добре, къде е Тони вътре в гърдите, пред гърдите или кожата е Тони?
П.с благодаря,че помагаш
Радвам се, че се случва :)
любо

Unknown1

Postby Unknown1 » Sun Dec 06, 2020 5:24 pm

Направих директно преживяване на черешите с точност.
Провери може ли да те нахранят тези череши?

Не
Забележи това преживяване на мисъл или преживяване на аз е ?
Мисъл.
Има ли директно преживяване на ум?, а на его ум?
Не..има директно преживяване на мисъл/мисли.
Сложи ръка под студената вода на чешмата
👍
Сега нека да дойдат мисли за
👍

P.S Всичко ,което ми кажете наистина ги правя.
За утре -добре.

Благодаря,
Поздрави

Unknown1

Postby Unknown1 » Sun Dec 06, 2020 8:12 pm

Забравих
Тони знам ,че не съществува ,но ще отговаря честно вътре.

Unknown1

Postby Unknown1 » Mon Dec 07, 2020 7:33 pm

Отговор:Тони знам ,че не съществува ,но ще отговаря честно вътре.
Направих упражнението пак -помогнаха ми.
Директно посочих стената и не можех себе си можех да посоча гръдна кост . Това ,което съм аз е нищо ,което посочвам ,а и не съм нищо.

Забелязвай 50 - 100 пъти
Примери директни са говоря по телефона виждам къща .
Говорих с някого за звезди галактики.
Самият горен пример са примери за това което не е тук.
Забелязвам ,че тези които не са тук са базирани на миналото и бъдещето . На това което ни се иска или по това което страдаме.

Lubo

Postby Lubo » Tue Dec 08, 2020 12:16 pm

Добра работа, Тони!
Това, което е тук, мислите идват и го сочат. Огледай се наоколо: стена, прозорец, компютър... освен, че сочат, мислите започват да разказват история от миналото и бъдещето, все неща, които не са тук, нали? :)
Както си забелязал идват и мисли, които сочат към неща, които не са тук. Галактики, "вчера как оня ме ядоса", "а онази хубавката, ако я видя пак..." Това са истории, преживяване на мисъл. Мислите са празни. Няма нищо в тях. Направи упражнението с черешите и видя, че няма череши в мисълта. :)

Виж в директно преживяване и напиши - кое възприятие носи знанието, че има някой, който иска нещо или страда по нещо?

Не знам как си с английския, но се надявам да разбереш това кратко видео https://www.youtube.com/watch?v=q8-WQ5WWmWs

Напиши какво идва като виждане? Имам предвид втората част, това след 4 -тата минута.

Поздрави,
любо

Unknown1

Postby Unknown1 » Wed Dec 09, 2020 9:53 am

които не са тук, нали?
Точно. Базирани на миналото и бъдещето, както даже сегашното са етикирани с обяснения и истории.
Виж в директно преживяване и напиши - кое възприятие носи знанието, че има някой, който иска нещо или страда по нещо?
Умът!
Видеото
Видях пътя "си" накратко, на този герой кръстен Тони и как всъщност дори няма път.
Как всъщност в началото се залъгваме с други илюзии само и само да уж да се изчистим за да можем да видим ,че в крайна сметка няма нищо и даже това нищо го няма.

Lubo

Postby Lubo » Wed Dec 09, 2020 10:27 am

Точно така,
историите са минало и бъдеще. Има вярване обаче, че те идват за някого. Че някой се подлъгва по тях.
А какво ако няма никой? Ако историите са просто преживяване на мисли?
А какво ако няма никой за когото да идват мислите за Тони, просто мисли.?
Преживяване на мисли.
Има ли мисли и преживяване на мисли - провери?
Провери също има ли:
Затвори очи - усещане и преживяване на усещане ?
Пак със затворени очи - Звук и преживяване на звук?
Отвори ги ;) цвят и преживяване на цвят?

Прави го цял ден,
Също виж има ли Тони, има ли преживяване на Тони?
Може ли да има Тони, но да няма преживяване на Тони?
Има ли цветове, но да няма преживяване на цвят? а на звук, усещане?

Никакви теории - провери в директно преживяване.

любо

Lubo

Postby Lubo » Wed Dec 09, 2020 10:31 am

Виж първо в директно преживяване какво е ум - къде стои, какво прави?
С кое възприятие знам, че има ум?
Какво е преживявне на ум?
На цвят, звук, вкус...ясно. Ум как се преживява?

Return to “Български (Bulgarian)”