"Аз" не съществува. или Освобождението освободено.

Lubo

Re: "Аз" не съществува. или Освобождението освободено.

Postby Lubo » Mon May 31, 2021 7:08 am

Привет Александър,

Акцентирам на най-важното от предното ми писмо, което някак ти е убягнало:
Моля те да свършиш работата и да погледнеш къде сочи въпроса. Когато напишеш отговора, провери написаното дали сочи към това, което е видяно, или е бръщолевене на мислите. Ако е второто, изтрий отговора и виж пак.
Чета само бля-бля-бля-бля. Спести ми ги моля те.
Това няма да те отведе никъде и само си губим времето един друг. Научил си някакви думи от книгата и ги повтаряш като папагал, вместо просто да погледнеш.
Спри да търсиш!
Ти си в стаята, а постоянно ровиш тук и там за да я намериш. Спри да търсиш и ето я! Ти си в стаята.
Александър е просто вярване в измислен герой. Затова те питам съвсем елементарен въпрос: Виж в кое е повярвано, че е александър и ми го напиши, това е, другото остави на мен.

любо

Aleksandar58

Postby Aleksandar58 » Wed Jun 02, 2021 7:10 pm

Привет Любо!

Съжалявам!

Виж в кое е повярвано, че е александър и ми го напиши, това е, …

Мисъл.

Искам да питам, когато стопанина вечерта реши и каже вътре в къщата, че утре точно това агне да се заколи, то и майка му цяла нощ блеят. Как са разбрали с кое от 5-те сетива, като те са отвън и дори не са и чули?

Мога да дам още 10 и повече подобни примера…

Да, на първо време ще отговарям по-рядко…
Пък после ще видим …

За сега чао.
02.06.21 21.10 ч.

Lubo

Postby Lubo » Thu Jun 03, 2021 7:38 am

Привет Александър,
Благодаря за отговора.

Съжалявам!
Това само показва, къде си се закачил, кое точно прави илюзията. Целта е да погледнаеш и да видиш това, което сочи. Погледна ли, видя ли, че описваш мисли, а не директно преживяване?
Ти вярваш, че света е един каменен къс обикалящ около огнена топка и ти се се появил върху този камък и си нещо повече от него. Че има материален и духовен свят.
Ще те разочаровам, няма материален свят, в който ти духовното същество се е появило. Това е приказка за малки деца.
Щом си тук, във форума, означава, че вече си узрял и нямаш нужда от приказки.
Недуалност, не-2. Огледай се, само това е. Няма камък, няма теб пръкнал се на камъка. няма духовен и материален свят. Това е, няма друго.
Искам да питам, когато стопанина вечерта реши и каже вътре в къщата, че утре точно това агне да се заколи, то и майка му цяла нощ блеят. Как са разбрали с кое от 5-те сетива, като те са отвън и дори не са и чули?
Ето чудесен пример за приказките, в които вярваш. В овцата няма овца, в агнето няма агне. Няма овца с 5 сетива, няма човек с 5 сетива.
Няма човек в тялото. Има само преживявания наречени 5 сетива - това е реалността. Това, което ти свидетелстваш, че е истина е съдържание на мисъл, илюзия, измислена история. НЕ съществува в реалността. Дядо Коледа живее в Лапландия и разнася подаръци на децата по света от много години, за една нощ. Прекрасна история, но ти си тук не за нови истории. Ако очакваш, че ще засилиш своя духовен аз, не е тук мястото. Тук всеки аз се вижда, че е приказка за малки деца. Красива, но измислица.
Затова постоянно ти соча, спри да се захласваш по мислите, виж реалността.

Ето едно изследване, което изисква отговори само с да и не, ОК?

Забележи има ли мисли в момента?
Преживява ли се с някое от 5те сетива откъде точно излизат мислите? Ако да с кое сетиво?
Забелязва ли се как се построяват мислите? Нещо като една дума, после се поставя друга дума, после трета, после се сменят местата докато мисълта стане готова, има ли такова нещо? Или мислите се появяват цели, готови?
Може ли да се знае каква мисъл ще дойде преди да дойде? Ако да дай пример?
Мисълта може ли да бъде пипната, видяна, помирисана, вкусена, или чута?
Може ли нещо, което не може да бъде видяно, чуто, пипнато, помирисано или вкусено да прави каквото и да е ?

С любов
любо

Aleksandar58

Postby Aleksandar58 » Sun Jun 06, 2021 8:21 am

Здравей Любо!
Аз ти Благодаря!

„Няма духовен и материален свят. Това е,…“
„Има само преживявания наречени 5 сетива - това е реалността.“

Ще отговоря само на това, което мога.

„Забележи има ли мисли в момента?“

Не, няма мисли. Има наблюдение, концентрация, писане.

„Преживява ли се с някое от 5те сетива откъде точно излизат мислите? Ако да с кое сетиво?“

Не. Никое от петте сетива не може да преживее мислите.

„Забелязва ли се как се построяват мислите?“

Да.

„Нещо като една дума, после се поставя друга дума, после трета, после се сменят местата докато мисълта стане готова, има ли такова нещо?“

Да, една след друга… Най-често е така.

„Или мислите се появяват цели, готови?“

Да. Това също е вярно. Понякога идва/блясва ЕДНА цяла мисъл-идея или „снимка-видение“, която после, ако се концентрирам върху нея и искам да я изразя, за няколко минути се оформя в едно или повече изречения.

„Може ли да се знае каква мисъл ще дойде преди да дойде? Ако да дай пример?“

Не, не може да се знае следващата мисъл.

„Мисълта може ли да бъде пипната, видяна, помирисана, вкусена, или чута?“

Не може, разбира се. Но това значи ли, че не съществува?

„Може ли нещо, което не може да бъде видяно, чуто, пипнато, помирисано или вкусено да прави каквото и да е ?“

Да, това е Живота, Жизнената сила, която прави всичко, участва във всичко, но не се вижда.
Може, разбира се! Цялата планета Земя и не само тя се върти от Нещо, Което не може да бъде пипнато, помирисано, вкусено… а също и целия Свят се държи на Планетата от земното притегляне, което също не може да се усети с никое от 5-те сетива.

„Щом си тук, във форума, означава, че вече си узрял и нямаш нужда от приказки.“

Много се надявам на това!
До скоро, Любо! 06.06.21

Lubo

Postby Lubo » Mon Jun 07, 2021 3:37 pm

Привет Александър,
Не, не може да се знае следващата мисъл.
А има ли някой, който прави мислите, мислител?
Ако има, може ли да не знае какво ще произведе?
Може ли да спре да произвежда мисли?
Или да избере мисли, които да са само положителни.
Ето, днес ще произвеждам само весели мисли, получава ли се?
„Мисълта може ли да бъде пипната, видяна, помирисана, вкусена, или чута?“
Не може, разбира се. Но това значи ли, че не съществува?
Мисълта съществува, но съдържанието на мисълта съществува ли?
Забележи в мисълта 1 литър вода има ли вода? Може ли да се отпие?
А в мисълта 1 милион литра вода, може ли една капка поне да бъде намерена?
„Може ли нещо, което не може да бъде видяно, чуто, пипнато, помирисано или вкусено да прави каквото и да е ?“
Да, това е Живота, Жизнената сила, която прави всичко, участва във всичко, но не се вижда.
Може, разбира се! Цялата планета Земя и не само тя се върти от Нещо, Което не може да бъде пипнато, помирисано, вкусено…
А какво, ако това което прави всичко е самото това всичко? Ако това, което прави цветовете Е самите цветове?
И няма друго?

Земното притегляне е обяснение на мислите за нещо, което се случва. Няма земно притегляне в мисълта "Ааа, това което се случва е защото има земно притегляне." В морето не се наблюдава винаги земно притегляне, за една птица също не важи, но тези изключения се обяснават с други концепции. Виж Александър, мислите сочат само към това, което се случва и поставят история около него, което НЕ променя факта на случване, ОК? Тук изследваме само реалността без концепциите. Придържай се към това за да е по-пряк пътя :).

Поздрави,
Любо

Aleksandar58

Postby Aleksandar58 » Wed Jun 09, 2021 7:07 pm

Здравей Любо!

Твоите въпроси ми разбиват всички илюзии…

„Има ли някой, който прави мислите, мислител?“

Това, което прави мислите са самите мисли.
Не знае, не може да ги спре, не може да избира, само положителни или само весели мисли.

Да, мисълта съществува, но съдържанието й не съществува. Да – не мога да пия от мислена вода, която съществува само във въображението на ума…

Да, това, което прави всичко е самото това всичко.

Да, това което прави цветовете Е самите цветове.

Да, всички обяснения са от его-аза, който не съществува. Но така защитава илюзиите.

„Тук изследваме само реалността без концепциите.“

Да, съгласен съм. Прецизен си.
Да, разбрах, не трябва да съм съгласен, а да проверявам…

„Придържай се към това за да е по-пряк пътя.“

Старая се.

Благодаря Любо. До скоро.

Lubo

Postby Lubo » Thu Jun 10, 2021 6:30 am

Здравей Александър,
Твоите въпроси ми разбиват всички илюзии…
Много се радвам на това :)

Какво е да откриеш, че няма мислител и мислите си идват както си идват?
и няма отговорник мисли :) ?

Разбирам какво имаш предвид. Изглежда, че мислите идват една след дуга и развиват важна тема, решават проблем и наистина все едно сами се произвеждат, нали така? Даже придават смисъл на всяко едно случващо се. И твърдят, че без мисъл, всичко ще се обърка, нещо такова?
Забележи цветовете, цветовете ли ги създават или те са?
Звуците, звука ли ги създава?
Мислите наистина ли мислите ги създават? или има просто мисли?

Могат ли звуците да правят друго освен да са звуци?
Цветовете могат ли да правят друго освен да са цветове?
Мислите могат ли да правят каквото и да било, овен да са мисли?
Виж това видео:
https://www.youtube.com/watch?v=UF7N0vjYSEU
Забележи има ли значение за случващото се на терена, какво казва коментатора?
Може ли да промени нещо коментатора?
Да направи така, че да прави случващото се на терена?
Има ли значение смисъла който придава на случващото се? То променя ли се?
Приятно гледане :)

Мислите могат ли да правят каквото и да било, освен да са мисли? Има ли изключения?

любо

Aleksandar58

Postby Aleksandar58 » Sat Jun 12, 2021 7:31 pm

Здравей Любо!

Цветовете съществуват.
Звуците съществуват.
Мислите съществуват. Да за съвсем кратко минават и заминават. Да, просто има мисли?

Звуците са си звуци. Само това и нищо друго не могат да правят.

Не, не могат. Цветовете са си само цветове.

Мислите могат ли да правят каквото и да било, освен да са мисли?

Не, не могат. Мислите са си само мисли.

Виж това видео:
https://www.youtube.com/watch?v=UF7N0vjYSEU

Изгледах го това видео.
Толкова много глупости за токова кратко време не бях гледал скоро. 4 минути и 20 секунди изгубено време. Честно казано, не разбрах за какво ми го пращаш. Хитроумности на коментатора. Ниво на съзнание … Да, всеки прави най-доброто което може според неговото си ниво на съзнание. Но за мен това … въобще не бе интересно. Празни тичаници, празни дрънканици, празна забава и загуба на време и енергия… на празни хора. Да, и при това всичко е съвършено, такова каквото е.
Мачове не бях гледал от 10-на години и повече.
На 01.06.2007-ма приключих с гледането на телевизия. А 2009 или 2010 изхвърлих телевизора… Имам интерес само от музика, книги смях, и всичко, което вдига вибрациите…

Забележи има ли значение за случващото се на терена, какво казва коментатора?

Няма, разбира се.

Може ли да промени нещо коментатора?

Не. Коментаторът не може да промени нищо с думи/ звуци. Но ако хвърли нещо на терена може да промени ситуацията. Но и психическата атака съществува. Но ако не го чува никой – не може.

Да направи така, че да прави случващото се на терена?

Коментаторът не може да промени случващото се на терена с коментарите си. Но, в един свят, където всичко е свързано … и всяка мисъл се излъчва в пространството …

Има ли значение смисъла който придава на случващото се? То променя ли се?

Има само за него. И за който му вярва. Изобщо не се променят фактите. Просто са две отделни неща. Факта си е факт. Но смисъла …

Приятно гледане :)

Не мога да кажа нито че беше приятно, нито полезно. Зрелище, празна топка и празни глави без …
Благодаря Любо и до скоро…

Lubo

Postby Lubo » Sun Jun 13, 2021 6:19 am

Привет Александър,
Съжалявам, че това упражнение не ти е по вкуса. Добрата новина е , че си изследвал и си видял, къде сочат въпросите.
В предния отговор пишеш :
а сега това:
Мислите могат ли да правят каквото и да било, освен да са мисли?
Не, не могат. Мислите са си само мисли.
Мислите ПРАВЯТ ли мисли или има мисли за мисли, за мисли...?
Има или няма мислител, отговорник мисли?

Да разгледаме коментарите отблизо:
Коментарите могат да разказват какво точно се случва, но също могат и да нямат нищо общо със случващото се.
Коментарите не влияят по никакъв начин на случващото се.
Реално е Това, което се случва на терена и че има коментари, но съдържанието на коментарите не е реално, то не се случва. Съгласен ли си, че това е твоето виждане? Има ли нещо което не е така както е в обобщението?

Забележи мислите. Забележи, че работят по същият начин, както коментарите.
Ето въпросите къде да погледнаеш:
Мислите разказват какво се случва в момента, но също и неща, които не съществуват в момента - да или не?
Мислите могат ли да спрат съществуването или да променят звук, цвят, вкус, мирис, усещане за допир?
Мислите съществуват, но съдържанието на мислите, например вода, съществуа ли?
Мислите могат ли да измислят истински камък и да го хвърлят на терена наречен Това което Е?
Кое реално съществува - това което Е или съдържанието на мислите?

Поздрави,
любо

Aleksandar58

Postby Aleksandar58 » Thu Jun 17, 2021 6:49 pm

Здравей Любо!

„Мислите ПРАВЯТ ли мисли или има мисли за мисли, за мисли...?“

Мислите не правят/ не създават мисли.
Мислите следват/ развиват други мисли…
Например, правят от мухата слон…

„Има или няма мислител, отговорник мисли?“

Няма мислител! Няма отговорник на мислите.

„Коментарите могат да разказват какво точно се случва, но също могат и да нямат нищо общо със случващото се.“

Да. Коментарите могат да разказват точно какво се случва, но могат и да не са свързани изобщо със случващото се.

„Коментарите не влияят по никакъв начин на случващото се.“

- Да. Коментарите никак не влияят на случващото се.

„Реално е Това, което се случва на терена и че има коментари, но съдържанието на коментарите не е реално, то не се случва.“

Да, реално е това, което става на терена.
Да има коментари.
Съдържанието на коментарите (понякога беше реално, понякога не. Т.е част от него не се случва.“

„Мислите разказват какво се случва в момента, но също и неща, които не съществуват в момента - да или не?“

Да. Мислите разказват какво се случва не точно „в момента“, а след или пред него. Да случили се или не случили се неща или бъдещи фантазии, които не съществуват.

„Мислите могат ли да спрат съществуването или да променят звук, цвят, вкус, мирис, усещане за допир?“

Не. Мислите не могат да спрат съществуването.
Мислите не могат да променят звук, цвят, вкус, мирис, осезание/ докосване.

„Мислите съществуват, но съдържанието на мислите, например вода, съществува ли?“

Мислите съществуват. Съдържанието на мислите не съществува в реалността. Не може да се намокри нещо от водата в мислите.

„Мислите могат ли да измислят истински камък и да го хвърлят на терена наречен Това което Е?“

Не, Мислите НЕ могат ли да измислят истински камък. Мислите НЕ могат да ги хвърлят на терена.
Присъства, съществува САМО това, което е.

„Кое реално съществува - това което Е или съдържанието на мислите?“

Реално съществува само това, което е. Съдържанието на мислите не съществува.

Една молба:
Има ли още нещо по темата „аз“ не съществува“ преведено на български? Разговори, книги, видео… ?
Можеш да ми изпратиш линк на нещо, но САМО по същата тема на български, за съпругата ми?
Благодаря Любо!!

17.06.21

Lubo

Postby Lubo » Fri Jun 18, 2021 6:04 am

Привет Александър,
Много добре. Благодаря.

Това, което откри:
Мислите се появяват от само себе си
Никой не ги прави.
Никой не отговаря за мислите, да има или да няма и за съдържанието им.
Реалността е, че има мисли, съдържанието на мислите не е реалността.
Реалността, Това което Е, са звуци, цветовеи форми,вкус, аромат и усещания/чувства и исли, но не съдържанието на мисли.

Моля те прочето горните провери директното преживяване реално така както е описано ли е ?
Ако има съмнения пиши.
Ако няма продължаваме:
Щом ясно се вижда, кое е реално и кое е съдържание на мисли, има ли в реалността аз александър?
Самопоявяващите се мисли, може да разказват история, може да коментират, че има, но вече знаем кое е реално и може ли в реалността да се намери аз-александър за който мислите говорят?
Има ли още нещо по темата „аз“ не съществува“ преведено на български? Разговори, книги, видео… ?
Можеш да ми изпратиш линк на нещо, но САМО по същата тема на български, за съпругата ми?
Благодаря Любо!!
Ето в този канал в ютуб има видеа със срещи с превод на български с недуални спикъри
https://www.youtube.com/channel/UCMT8a3 ... 6bg/videos

Поздрави,
любо

Aleksandar58

Postby Aleksandar58 » Sat Jun 19, 2021 7:18 pm

Здравей Любо!

Вече бях започнал да се отчайвам. Много дни мънички резултати…

Благодаря за подкрепата!
Благодаря и за линка, но не можах да открия нищо. Само силуети.

„Моля те прочети горните провери директното преживяване реално така както е описано ли е?“

Да. Без съмнение.

Реалността е, Това което Е. Това са звуци, цветове и форми, вкус, аромат и усещания/ чувства и мисли, но без съдържанието на мислите. Не може от мисловна вода да се пие, или да има удряне от мисловна скала …

„…има ли в реалността аз александър?“

Не, няма, това са етикети, наименования за удобство. Но те, както и мислите са без съдържание. (чувствам, че нещо умира в мен и се изпотявам…) Но въпреки това, потвърждавам, няма александър, няма „аз“. Има букви сочещи ум-тяло … Но, от друга страна няма нищо отделно. Всичко е Едно – Живота, който се проявява като всичко реално.

„ ... може ли в реалността да се намери аз-александър за който мислите говорят?“

НЕ, няма, отново … трудно е разделянето с тази илюзия.
Всичко, цялото съдържание на мислите не е реално.
В реалността не може да се намери „аз-александър“, защото не съществува. Това е само наименование, белег. Но празен от съдържание. Съществува само Живота, който се изразява (не чрез, а) като всичко, включително и като това ум-тяло.
(Не знам дали се разбира написаното…)

Накрая искам да те питам, може ли от старите твои въпроси да чета и да отговарям. Вече забелязах, че отговорите ми са различни от предишните?

Благодаря!
Имаше надежда за 10-на дена да отпаднат всички илюзии (вместо за десетина секунди) … продължава … Живота да изживява себе си като всяка форма и …

До скоро. 19.06.21
несъществуващи аз-александър

Lubo

Postby Lubo » Sun Jun 20, 2021 7:26 am

Привет Александър,
Нямам думи. Точно така. Това е несъществуващата врата :)
Реалността е, Това което Е. Това са звуци, цветове и форми, вкус, аромат и усещания/ чувства и мисли, но без съдържанието на мислите. Не може от мисловна вода да се пие, или да има удряне от мисловна скала …
Отлични наблюдение! Реалността е, Това което Е - много добре казано :) Няма птица в птицата, няма дърво в дървото, няма човек в тялото. Забележи твоята съпруга, тя не е вътре в тялото, тя е това :) ?
Не, няма, това са етикети, наименования за удобство. Но те, както и мислите са без съдържание. (чувствам, че нещо умира в мен и се изпотявам…) Но въпреки това, потвърждавам, няма александър, няма „аз“. Има букви сочещи ум-тяло … Но, от друга страна няма нищо отделно. Всичко е Едно – Живота, който се проявява като всичко реално.
Етикети, точно така. Сочат неща в реалността и ги наименоват , мои. Усещането, че нещо умира е реално, но виж какво има зад това усещане, нещо от реалността умира ли? Забележи, че живота е с пълна сила?
Виждането, че дядо Коледа е илюзия променя историята, но в реалността нещо случва ли се?
Живота, който се проявява като всичко реално - отлично! Няма живот и неща, които живеят. Живот и реалност различни неща ли сочат или са две думи за едно и също?
Съществува само Живота, който се изразява (не чрез, а) като всичко, включително и като това ум-тяло.
(Не знам дали се разбира написаното…)
Разбира се прекрасно! Да!
Накрая искам да те питам, може ли от старите твои въпроси да чета и да отговарям. Вече забелязах, че отговорите ми са различни от предишните?
Да, отговорите са коренно различни. Много работа, много илюзии отхвърли. Благодаря ти. Давай, изследвай всеки въпрос който срещнеш. Сега с нов свеж поглед :)
Благодаря и за линка, но не можах да открия нищо. Само силуети.
Силуетите са списък с видеа. Натисни някой от силуетите и виж, би трябвало конкретното видеото да тръгне?

С Любов
любо

Aleksandar58

Postby Aleksandar58 » Fri Jun 25, 2021 6:43 pm

25.06.21
Здравей Любо!
(Имах проблеми … които не се знае как ще завършат… Но все ми е едно. Така или иначе Живота сам преживява себе си.)

„Забележи твоята съпруга, тя не е вътре в тялото, тя е това :) ?“

Да, като всичко се изразява/ преживява/ проявява самия Живот. Единствено само Живота съществува и той дава живот на всичко останало, дори и на илюзиите. Включително чрез умовете и телата на хората, включително и на съпругата (ми). Да, и тя е част от Това/То.

„…нещо от реалността умира ли? Забележи, че живота е с пълна сила?“

От реалността нищо не умира, даже е става все по-явна, с все по-голяма сила. Има разделяне/ откъсване от пластове концепции, убеждения… и това е болезнено. Но после идва лекота… до следващото наблюдение и втрисане.

„Живот и реалност различни неща ли сочат или са две думи за едно и също?“

Живот = Реалност = Това, което е видимо и/или почувствано тук и сега.

„Давай, изследвай всеки въпрос който срещнеш.“
Да, правя го. Насочил съм се/ Концентрирал съм се и щом се появи „аз“, „мое“ или „алексадър“, веднага се запитвам, има ли го. И се усмихвам – няма, не съществува, всичко са само мисли, идеи, празни по съдържание и идва различно усещане

Благодаря! За сега чао. Радвам се/ Има радост. Има приближаване към Потока… Няма контролиращ аз-александър…

Lubo

Postby Lubo » Sat Jun 26, 2021 8:12 am

Привет Александър,
благодаря, че писа.
Разбирам, че преживяваш турболенции. С теб съм.

Забележи, че това също е случващият се живот, но без историята. Историята случващ се живот ли е?
Историята от цвят ли е направена? от звук? усещане, вкус или аромат?
Историята случващият се живот ли е или е случваща се мисъл?
Мисълта е случващият се живот, но съдържанието случващият се живот ли е?
Мисълта водопад - кое е случващият се живот водопада или случваща се мисъл?
Без съдържанието на мисъл за аз - какво е случващият се живот?
Кое е реално - случващият се живот или историята, че има мен на когото се случва?
"Живота се случва на мен" - това е случващият се живот или случваща се мисъл?
Аз е живота или аз е въображаемия водопад?
Кога е?
Къде е случващият се живот?

с любов
любо

Return to “Български (Bulgarian)”