Ирена

Irena

Re: Ирена

Postby Irena » Wed May 26, 2021 10:16 am

Привет, Любо :)
Отделих време за наблюдение и сякаш Ирена и желанията и са свързани с дядо Коледа. С илюзията.

Lubo

Postby Lubo » Thu May 27, 2021 8:15 am

Еха, Ирена,
Чудесно :)

Ирена е дядо Коледа да, а нейните желания са като на дядо Коледа желанието всички деца да слушкат и едва тогава той ще е се успокои и ще са си заслужили подаръците :)
Забележи, има ли нещо, което съществува отделно от това което Е?
Забележи съществуването къде във времето е?
Забелязва ли се наоколо някой да прави това, което Е?, да е точно такова каквото Е?

С любов,
любо

Irena

Postby Irena » Fri May 28, 2021 6:08 pm

Ами сякаш всичко което съществува е заедно някак и всеки прави това което е и трябва да е, сякаш всичко си е на мястото. Съществуването е тук в този момент само.
А усещането за отделеност е в мен още, т.е. че аз съм отделно някак от останалите..

Lubo

Postby Lubo » Sat May 29, 2021 7:45 am

Привет Ирена,
Благодаря за отговора.
Ами сякаш всичко което съществува е заедно някак
сякаш всичко си е на мястото
Съществуването е тук в този момент само.
Това е директно преживяване.
А усещането за отделеност е в мен още, т.е. че аз съм отделно някак от останалите..
Виж това усещане къде е точно?
"че аз съм отделно някак от останалите.." Тази информация как идва? Усещането може ли да казва - "аз съм усещане за отделност"?

Любов
любо

Irena

Postby Irena » Sat May 29, 2021 8:22 am

Привет, Любо:)

Затворих очи, за да усетя наистина от къде идва. Но когато го направих не го отктих като усещане, напротив..изпитах свързаност, спокойствие, топлина.

Явно идва от ума. И е негово възприятие. Наблюдавайки различните форми наоколо и виждайки, че всички сме различни визуално..

Благодаря и аз, Любо.
С Любов.

Lubo

Postby Lubo » Sun May 30, 2021 6:26 am

Привет Ирена,
Добре :)
Значи затваряш очи и усещането за отделност изчезва.
въпроса ми е , може ли усещане да прави отделност? да прави каквото и да е ? Да носи информация?
"че аз съм отделно някак от останалите.." Тази информация как идва? Усещането може ли да казва - "аз съм усещане за отделност"?
Явно идва от ума. И е негово възприятие.
Вижда ли се ясно нещо наречено ум? И как от това нещо, както от чешмата излиза вода, така и от ума излиза информация? Какво е информация, като напечатани буквички ли, като светлинни сигнали от морзова азбука или както при компютрите нули и единици, какво се вижда ясно?
какво означава - негово възприятие? Вижда ли се ясно Ума, който вижда ? чува, мирише и/или опитва?

Любов
любо

Irena

Postby Irena » Sun May 30, 2021 9:03 am

Здравей, Любо :)

Усещането просто е усещане и то е свързаност в самата си същност.
Не знам каква е тази отделеност..
Как идва информацията...Като мисъл. Няма цвят, няма мирис, няма нищо налице, което да носи доказателство, че съществува.. Как идва.. никак, просто мисли, които носят приятни или неприятни усещания в тялото.
Умът не се вижда, няма цвят, мирис, вкус. Няма нищо, което да доказва, че го има реално.
Какво означава негово възприятие, как негово, като нямам никакво доказателство за ума. Има просто мисли и те се случват.

С любов
Ирена

Lubo

Postby Lubo » Mon May 31, 2021 6:53 am

Привет Ирена,
Усещането просто е усещане и то е свързаност в самата си същност.
Усещането просто е усещане - много точно казано :)
Опиши ми моля те, какво е видяно, че е описано с това - то е свързаност в самата си същност?
Не е капан това, искам да видя през твоите очи какво е това, което описваш, защото не го разбрах.
Как идва информацията...Като мисъл.

Отлично наблюдение! Мисълта винаги ли казва/отразява истината?
Когато казва, дядо Коледа носи подаръци на всички деца по света за една нощ - истина ли е това?
просто мисли, които носят приятни или неприятни усещания в тялото.
Нека да видим това отблизо.
Вижда ли се ясно как мислите носят усещания? Нещо като камион носи пясък или как се вижда?
Нека тестваме с тази мисъл - "Ирена трябва да се справя с живота, защото един път и е даден и не трябва да го пропилява. Всеки ден различни проблеми се появяват и тя трябва да ги решава. От нея зависи всичко."
Забелжи усещанията свързани с това?
Сега прочети същото изречение, но замени думата Ирена с феята на Зъбките.
Какво става с усещанията?
Има ли разлика ? Ако да, защо? какво забелязваш?
Забележи също
Живота се случва на феята на Зъбките или живота се случва?
Каква е разликата между феята на Зъбките и Ирена?
Може ли феята да се пипне? Ирена може ли да се пипне?
Умът не се вижда, няма цвят, мирис, вкус. Няма нищо, което да доказва, че го има реално.
Какво означава негово възприятие, как негово, като нямам никакво доказателство за ума. Има просто мисли и те се случват
.
Да обобщя - няма ум, има случващи се мисли. Така ли е ? Някакви съмнения?

С любов
любо

Irena

Postby Irena » Thu Jun 03, 2021 11:15 am

Благодаря ти, доста ангажименти излязоха около мен и нямах възможност да отделя време за наблюдение и отговор...

Усещането е просто усещане..
Ами когато затворя очи, усещането е за разтваряне, приятно топло чувство в цялото тяло и изчезва всичко друго, мисли, тягост, усещане за отделеност..

Мислите...изобщо нямаме контрол върху тях, когато си мисля, че имам, ги наричам намерения. Но те се случват спонтанно и често звучат като Дядо Коледа :)))

Когато чета за "Ирена", която има живот и смисъл, чувствам тягост, а когато заменя с "Феята на зъбките", лекота, топлота..
Освобождение усещам, тъй като усещането за отделеност, смисъл, избор.. ми носят тежест, сякаш съм взела правилни или грешни решения през живота си и това ми носи понякога чувство за вина и отговорност..

Сякаш живота се случва и Ирена няма власт и контрол над това, понякога и с решенията е така..
Като се замисля Ирена и Феята на зъбките са едно и също нещо, но пък като погледна тялото си, мога да се пипна,т.е. като Ирена се свързвам силно с тялото си..А като Феята на зъбките просто ми е леко и изобщо не го мисля..

Няма ум, нямам доказателство за това, има само мисли, които се случват. Тези мисли понякога сами се преживяват като ум.

С Любов
Ирена

Lubo

Postby Lubo » Thu Jun 03, 2021 3:54 pm

Привет Ирена,
Радвам се, че си тук отново :)
Може ли да те помоля, да ползваш функцията цитати, защото трудно разбирам кой отговор за кой въпрос е, а и така лесно се пропускат въпроси. Виж тук има бг субтитри https://www.youtube.com/watch?v=QCbZYSvnTpc
Ами когато затворя очи, усещането е за разтваряне, приятно топло чувство в цялото тяло и изчезва всичко друго, мисли, тягост, усещане за отделеност..
Може ли преживяването на цвят да създава отделност? Откъде идва информацията за отделност?
Мислите...изобщо нямаме контрол върху тях, когато си мисля, че имам, ги наричам намерения. Но те се случват спонтанно и често звучат като Дядо Коледа :)))
От една страна пишеш - Няма контрол върху мислите. от друга страна пишеш също и - Когато си мисля, че имам.
Ти ли реши да мислиш тази мисъл - имам контрол или тя сама идва, безконтролно?
Какво е да откриеш, че няма Ирена която мисли?
но пък като погледна тялото си, мога да се пипна,т.е. като Ирена се свързвам силно с тялото си.
Тялото ли казва, че е Ирена или , че в него е Ирена или че е собственот на Ирена?
Кой го казва тогава?
Виж горните две ;) и отговори?

С любов
любо

Irena

Postby Irena » Fri Jun 11, 2021 10:05 am

С голямо прекъсване, отново съм тук. Преместих се на морето за лятото и едва сега се събрах в себе си :)
Може ли преживяването на цвят да създава отделност? Откъде идва информацията за отделност?
Да, възможно е. Информацията за отделеност идва от мислите, които разпознават и назовават различни обекти по форма и цвят и ги сравняват, което носи и мисълта за отделеност.
От една страна пишеш - Няма контрол върху мислите. от друга страна пишеш също и - Когато си мисля, че имам.
Ти ли реши да мислиш тази мисъл - имам контрол или тя сама идва, безконтролно?
Мислите се случват, нямам контрол над тях.
Какво е да откриеш, че няма Ирена която мисли?
Освобождаващо е. Изпитвам приятно вълнение в тялотото когато си представя, че няма Ирена и леко весело чувство идва.
Тялото ли казва, че е Ирена или , че в него е Ирена или че е собственот на Ирена?
Кой го казва тогава?
Виж горните две ;) и отговори?
Мислите казват, че тялото е Ирена. По-скоро второто е вярно, тялото е на Ирена.

С любов и благодарност.
Ирена

Lubo

Postby Lubo » Fri Jun 11, 2021 6:22 pm

Привет Ирена,
Колко е хубаво да си лятото на морето :)
Може ли преживяването на цвят да създава отделност?
Информацията за отделеност идва от мислите, които разпознават и назовават различни обекти по форма и цвят и ги сравняват, което носи и мисълта за отделеност.
Отлично наблюдение! Точно така, мислите са като етикираща машина, пляс-пляс етикети с имена и прилагателни.
Забележи обаче, мислите могат ли да създадат нещо? Ето погледни морето. После погледни ръцете и опитай с мисъл да създадеш поне една едничка малка капка вода в шепата. Представи си морето, което гледаше преди малко, и от толова много вода, нека поне една капка да се направи, получава ли се?
Опитай с цвят, после със звук, с аромат, нека ръката погали пясъка, а сега нека мисълта да направи същото усещане...
Какво забелязваш ? Мислите могат ли да създават каквото и да е ?
Забележи тази отделност, която "правят " мислите съществува ли? Може ли да бъде пипната, видяна, помирисана, чута или вкусена?
Забележи кое съществува Това, което е или това което мислите разказват?
Мислите се случват, нямам контрол над тях.
Чудесно. Цветовете се случва, звуците се случват. Огледай се всичко това се случва. Мислите също се случват. Къде е Ирена в цялата работа? Освен като разказ на случващите се мисли има ли я ?
...тялото е на Ирена.
Това самопоявяващите се мисли ли го казват или това се вижда ясно? Къде е Ирена, собственика на тялото?

С любов
любо

Irena

Postby Irena » Sun Jun 13, 2021 10:57 am

Да, така е..морето е прекрасно.
Забележи обаче, мислите могат ли да създадат нещо? Ето погледни морето. После погледни ръцете и опитай с мисъл да създадеш поне една едничка малка капка вода в шепата. Представи си морето, което гледаше преди малко, и от толова много вода, нека поне една капка да се направи, получава ли се?
Не се получава :))) Очевидно мислите на могат да творят реалност, реалността е това което вече е.
Опитай с цвят, после със звук, с аромат, нека ръката погали пясъка, а сега нека мисълта да направи същото усещане...
Какво забелязваш ? Мислите могат ли да създават каквото и да е ?
Забелязвам, че мислите не могат да създават нищо.
Забележи тази отделност, която "правят " мислите съществува ли? Може ли да бъде пипната, видяна, помирисана, чута или вкусена?
Забележи кое съществува Това, което е или това което мислите разказват?
Не, тази отделеност, която създават мислите не може да бъде пипната, видяна, помирисана, чута или вкусена.
Съществува само това което е, това което мислите разказват е просто история. Често наподобява сценарий от филм.
Чудесно. Цветовете се случват, звуците се случват. Огледай се всичко това се случва. Мислите също се случват. Къде е Ирена в цялата работа? Освен като разказ на случващите се мисли има ли я ?
Ирена се случва в мислите, само в мислите.

Това самопоявяващите се мисли ли го казват или това се вижда ясно? Къде е Ирена, собственика на тялото?
Това го казват самопоявяващите се мисли. Ирена не е по-различна от мислите 🙄

С любов
Ирена

Lubo

Postby Lubo » Tue Jun 15, 2021 7:06 am

Привет Ирена,
Отлично наблюдение :)
Не се получава :))) Очевидно мислите на могат да творят реалност, реалността е това което вече е.
Какво откритие, браво - Реалността е това, което вече Е. Това е събуждане от съня на мислите. Вече лесно се разпознава кое е реалност и кое бълнуване, нали?
Забелязвам, че мислите не могат да създават нищо.
Отлично! А мислите разказват, че идват при Ирена с мисия. Възможно ли е мислите да знаят, че има Ирена и да идват да й служат?
Същият въпрос по-друг начин зададен - Мислите персонални ли са?
Не, тази отделеност, която създават мислите не може да бъде пипната, видяна, помирисана, чута или вкусена.
Съществува само това което е, това което мислите разказват е просто история. Често наподобява сценарий от филм.
Отлично!!! Живота или това което Е, е това което е, а сценария, че има главно лице на когото живота се случва персонално е "Сън в лятна нощ " :)
Какво идва като прочетеш това? Виждаш ли ясно какво сочи?
Ирена се случва в мислите, само в мислите.
Виж тази история за Ирена на кого се случва? На Ирена ли?
Историята за дядо Коледа на дадо Коледа ли се случва?
Може ли историята за Ирена да създава реална Ирена?
Този аз отговорен за живота има ли го?
Това го казват самопоявяващите се мисли. Ирена не е по-различна от мислите 🙄
Каква шега , а? :)

Поздрави на морето,
любо

Irena

Postby Irena » Tue Jun 15, 2021 6:22 pm

Вече лесно се разпознава кое е реалност и кое бълнуване, нали?
Сякаш да.
Възможно ли е мислите да знаят, че има Ирена и да идват да й служат?
Същият въпрос по-друг начин зададен - Мислите персонални ли са?
Мислите се случват, идват и си отиват като облаците в небето. Ирена се идентифицира с мислите и мислите се идентифицират с Ирена. Значи са персонални, нейните облаци са... :))
Отлично!!! Живота или това което Е, е това което е, а сценария, че има главно лице на когото живота се случва персонално е "Сън в лятна нощ " :)
Какво идва като прочетеш това? Виждаш ли ясно какво сочи?
Какво идва.. облекчение може би, че нищо не е лично и всичко се случва спонтанно, без сценарии, много е облекчаващо и освобождаващо.. Тотална липса на контрол. Контрол никога не е имало, той е част от съня...каква илюзия...
Виж тази история за Ирена на кого се случва? На Ирена ли?
Тази история се случва само в мислите, ако няма Ирена, следователно тя е като облак в небето, като дим, който ще изчезне.
Историята за дядо Коледа на дадо Коледа ли се случва?
Историята на Ирена се случва на Ирена и за Ирена. Словото, ако не беше то, нямаше да има истории...:)))
Може ли историята за Ирена да създава реална Ирена?
Историята на Ирена не може да създава реална Ирена...как може история да създаде реалност, невъзможно е, какво приятно вълнение изпитвам като пиша тези думи...
Този аз отговорен за живота има ли го?
Има отговорност за живота, свързана с ежедневните задачи и задължения, следователно и аз-ът е тук.
Каква шега , а? :)
Най-добрата шега, която съм чувала :)))

Поздрави от морето и Ирена.

Return to “Български (Bulgarian)”